Montreal, Canada, WTA Premier 5, Coupe Rogers présentée par Banque Nationale, 2 820 000 USD, hard, outdoor: 1R, Elina SVITOLINA (UKR) - BYE, 2R: Mihaela BUZARNESCU (ROU)  6-3 6-7(5) 4-3 retired, 3R: Johanna KONTA (GBR) 6-3 6-4, QF: Elise MERTENS (BEL) 7-5 6-3, SF: Sloane STEPHENS (USA) 3-6 3-6 ; 1R, Daria KASATKINA (RUS) - Maria SAKKARI (GRE) 6-4 4-6 6-1, 2R: Maria SHARAPOVA (RUS) 0-6 2-6; 1QR, Lucie SAFAROVA (CZE) - Katherine SEBOV (CAN) 6-4 7-6(4), Qualifying Final: Jennifer BRADY (USA) 4-6 6-2 6-2, 1R: Daria GAVRILOVA (AUS) 4-6 6-4 7-5, 2R: Julia GOERGES (GER) 6-2 4-6 3-6; Landisville, PA, USA, ITF Womens Circuit, Koser Jewelers $60,000 Tennis Challenge, hard, outdoor: 1R, Anhelina KALININA (UKR) - Hayley CARTER (USA) 6-2 6-2, 2R: Francesca DI LORENZO (USA) 6-3 6-2, QF: Priscilla HON (AUS) 6-7(5) 0-3 retired; Novi Sad, Serbia, ITF Futures, MERDIDIANA OPEN 1, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Ergi KIRKIN (TUR) - Milos NIKOLIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Boris BUTULIJA (SRB) 6-3 6-3, QF: Tomislav JOTOVSKI (MKD) 4-6 7-5 6-3, SF: Simone RONCALLI (ITA) 6-4 6-7(7) 5-7; Hechingen, Germany, ITF Womens Circuit, boso Ladies Open Hechingen, clay, outdoor: 1R, Rebecca SRAMKOVA (SVK) - Chiara SCHOLL (USA) 7-5 4-6 1-6; Warsaw, Poland, ITF Womens Circuit, Warsaw Sports Group Open 2018, 25 000 USD, clay, outdoor: 1R, Vivien JUHASZOVA (SVK) - Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 1-5 retired; Koksijde, Belgium, ITF Womens Circuit, FLANDERS LADIES TROPHY KOKSIJDE 2018, 25 000 USD, clay, outdoor: 1R, Tereza MIHALIKOVA (SVK) - Eleonora MOLINARO (LUX)  6-7(4) 1-6.

Montreal, Canada, WTA Premier 5, Coupe Rogers présentée par Banque Nationale, 2 820 000 USD, hard, outdoor: 1R, Elina SVITOLINA (UKR) - BYE, 2R: Mihaela BUZARNESCU (ROU)  6-3 6-7(5) 4-3 retired, 3R: Johanna KONTA (GBR) 6-3 6-4, QF: Elise MERTENS (BEL) 7-5 6-3, SF: Sloane STEPHENS (USA) 3-6 3-6 ; 1R, Daria KASATKINA (RUS) - Maria SAKKARI (GRE) 6-4 4-6 6-1, 2R: Maria SHARAPOVA (RUS) 0-6 2-6; 1QR, Lucie SAFAROVA (CZE) - Katherine SEBOV (CAN) 6-4 7-6(4), Qualifying Final: Jennifer BRADY (USA) 4-6 6-2 6-2, 1R: Daria GAVRILOVA (AUS) 4-6 6-4 7-5, 2R: Julia GOERGES (GER) 6-2 4-6 3-6; Landisville, PA, USA, ITF Womens Circuit, Koser Jewelers $60,000 Tennis Challenge, hard, outdoor: 1R, Anhelina KALININA (UKR) - Hayley CARTER (USA) 6-2 6-2, 2R: Francesca DI LORENZO (USA) 6-3 6-2, QF: Priscilla HON (AUS) 6-7(5) 0-3 retired; Novi Sad, Serbia, ITF Futures, MERDIDIANA OPEN 1, 15 000 USD, clay, outdoor: 1R, Ergi KIRKIN (TUR) - Milos NIKOLIC (SRB) 6-1 6-4, 2R: Boris BUTULIJA (SRB) 6-3 6-3, QF: Tomislav JOTOVSKI (MKD) 4-6 7-5 6-3, SF: Simone RONCALLI (ITA) 6-4 6-7(7) 5-7; Hechingen, Germany, ITF Womens Circuit, boso Ladies Open Hechingen, clay, outdoor: 1R, Rebecca SRAMKOVA (SVK) - Chiara SCHOLL (USA) 7-5 4-6 1-6; Warsaw, Poland, ITF Womens Circuit, Warsaw Sports Group Open 2018, 25 000 USD, clay, outdoor: 1R, Vivien JUHASZOVA (SVK) - Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 1-5 retired; Koksijde, Belgium, ITF Womens Circuit, FLANDERS LADIES TROPHY KOKSIJDE 2018, 25 000 USD, clay, outdoor: 1R, Tereza MIHALIKOVA (SVK) - Eleonora MOLINARO (LUX)  6-7(4) 1-6.

Pavel Shumeiko získal titul vo štvorhre na prestížnom turnaji v Belgicku

Člen EMPIRE Tennis Academy Pavel Shumeiko si vybojoval prvenstvo na turnaji prvej kategórie v belgickom Charleroi-Marcinelle.

Pavel Shumeiko, ktorému sa v trnavskej akadémii venuje aj tréner Miloslav Grolmus, síce na turnaji neuspel vo dvojhre, ale vynahradil si to vo štvorhre. Po boku Nemca Henriho došiel až do finále. V ňom si spolu poradili a austrálsko-japonským párom Hijikata a Tajima 7:6, 6:3. 
Shumeiko sa vďaka tomu dostane opäť na cca 60. miesto kombinovaného juniorského rebríčka ITF, čo bolo jeho maximom.

Charleroi-Marcinelle, Belgicko, juniorský ITF, 54th Astrid Bowl Charleroi, Belgian International Junior Championships, Grade 1, antuka, vonku:
Pavel Shumeiko (UKR)

1. kolo: Justin BOULAIS (CAN) 5-7 6-4 4-6 
Štvorhra s:  Henri SQUIRE (GER) [5] 
1. kolo: voľný žreb
2. kolo: Axel NEFVE (USA) / Eliot SPIZZIRRI (USA) 6-7(5) 6-4 [10-8]
štvrťfinále: Mateus ALVES (BRA) / Natan RODRIGUES (BRA) [4] 6-3 7-6(2)
semifinále: Savriyan DANILOV (RUS) / Alexander ZGIROVSKY (BLR) [8] 6-4 4-6 [10-7]
finále: Rinky HIJIKATA (AUS) / Naoki TAJIMA (JPN) [1] 7-6 6-3 titul! 

Photos by: 
www.empire-tennis-academy.com
Galéria: 

Počasie v Trnave

Predpoveď počasia

Get in touch

Novinky

Prihláste sa na odber a sledujte najnovšie info o tenise!