Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Lenka Stará získala svoj druhý juniorský titul vo dvojhre na domácom turnaji, Matúšová vo finále

V nedeľu 12. marca 2017 sa v klube TC EMPIRE skončil hardový juniorský turnaj EMPIRE Cup 2017, na ktorom sa najviac darilo vo dvojhre domácej hráčke Lenke Starej. Výsledkami potešili aj ďalší členovia domáceho klubu.

Náš klub a akadémia mali silné zastúpenie v sobotňajších zápasoch semifinále dvojhry dievčat na juniorskom turnaji EMPIRE Cup 2017, keď si v ňom zahrali až tri naše hráčky: Lenka Stará, Barbora Matúšová a Nina Stankovská. Barbora Matúšová zdolala v semifinále Írku Derivan hladko v dvoch setoch 6:0, 6:2. Matúšová, nasadená turnajová jednotka, vstúpila do semifinálového duelu s Írkou sebavedomo a prvý set získala bez problémov, dokonca súperke uštedrila kanára. Druhý set vyhrala 6:2. „Pocity po postupe sú určite dobré. Súperka zo začiatku hrala dosť zle, asi bol nervózna, neviem. Očakávala som náročnejší a ťažší zápas," hovorila pre www.tcempire.sk Matúšová.

Lenka Stará a Nina Stankovská, obe členky domáceho klubu, obstarali druhé semifinále dvojhry. Z víťazstva sa tešila prvá menovaná, keď vyhrala po tuhom trojsetovom boji 6:4, 2:6, 6:4. „Nina má veľmi dobrú istotu v hre, veľmi dobre podáva, returnuje, čiže mala som čo robiť. Rozhodlo menej chýb na mojej strane. Obidve sme bolo dosť nervózne, bolo to aj vidieť,“ vyjadrila sa Lenka Stará po postupe.

Finálový zápas medzi domácimi tenistkami Lenkou Starou a Barborou Matúšovou sa mal začať o desiatej doobeda. Dievčenský súboj o titul sa napokon nekonal, keďže Matúšová nemohla nastúpiť pre zdravotné problémy, konkrétne natiahnuté brušné svaly. Titul tak získala bez boja Lenka Stará z TC EMPIRE Trnava, ide o jej druhý singlový v kariére. „Som fakt prekvapená, že som sa dostala až tak ďaleko. Dúfam, že sa podarí ísť aj ďalej. Na turnaj som sa prišla rozohrať. Pred turnajom som mala asi 4 tréningy, a veľké očakávania sme nemali. Mesiac ma bolelo zápästie, musela som skrečovať majstrovstvá Slovenska. Mala som pauzu 3 týždne. Už sa to zlepšilo," dodala Lenka Stará, pre ktorú ide o druhý juniorský titul vo dvojhre v kariére. Prvý získala v januári tohto roka v Rakúsku.

Z chlapcov, ktorí sú členmi TC EMPIRE, sa najďalej dostal David Čierny, prebojoval sa do štvrťfinále dvojhry. O titul, ale deblový, sa postarala domáca hráčka Stella Kovačičová, ktorá spolu s Anikou Jaškovou zdolala vo finále štvorhry slovinský pár Cvetkovic/Gal 6:4, 6:1. Vo finále debla chlapcov boli János Fekete s Krištofom Minárikom z našej akadémie, pričom s lotyško-rumunskou dvojicou Artur Kulibaba a Vladislav Melnic prehrali tesne 4:6, 6:4, 8:10.

Photos by: 
Ivan Kopcani, www.empire-tennis-academy.com
Galéria: 

Počasie v Trnave

Predpoveď počasia

Get in touch

Novinky

Prihláste sa na odber a sledujte najnovšie info o tenise!