Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Japonec Onishi v EMPIRE Tennis Academy: Zlepšenie cítim už teraz

Japonský tenista Ken Onishi trénuje v trnavskej akadémii EMPIRE Tennis Academy od mája tohto roka pod vedením slovenského trénera Miloslava Grolmusa. Za tri mesiace nastal uňho progres nielen v rebríčku ATP, ale aj po hernej stránke.

„V Trnave je veľa dobrých hráčov, čiže je tu kvalitná konkurencia. Som spokojný aj so zázemím. Je tu všetko, čo potrebuje profesionálny tenista,“ spomenul dôvody svojho príchodu do trnavskej akadémie Ken Onishi , momentálne 769. hráč sveta.

Osobným koučom Onishiho je skúsený Slovák Miloslav Grolmus. „Odkedy som tu, cítim sa byť silnejší a podľa môjho názoru som si zlepšil forhend, z ktorého už zaznamenávam viac víťazných úderov. Snažím sa pracovať tvrdo. Tréner mi zdôrazňuje, že musím ostať pozitívne naladený a takisto ma zvykne rozosmiať. Som rád, že môžem čerpať z jeho skúseností,“ pokračoval 21-ročný japonský hráč Ken Onishi , ktorému sa na Slovensku páči. „Je tu všetko, čo potrebujem. Ľudia sú príjemní, je tu nádherná príroda a cítim sa tu vyrovnane.“

A aký úspech by chcel rodák z Himeji zaznamenať v najbližšom období? „Najprv vyhrať niektorý z turnajov Futures. Z dlhodobých cieľov by som chcel byť v Top 10 rebríčka ATP a získať olympijskú medailu,“ dodal Ken Onishi.

Grolmus: Ken vyžaduje od seba maximum

Slovenský tréner si spoluprácu s Japoncom pochvaľuje. „Má ázijskú mentalitu, robí sa s ním veľmi dobre. Títo hráči počúvajú, vnímajú, zapisujú si, realizujú. Snažia sa posúvať dopredu a tvrdo pracujú. Oni hlavne od seba vyžadujú maximum, sú zodpovední, čo je jediná cesta, ako sa niekto môže stať výborným hráčom. Bodaj by aj slovenské a české deti takto vnímali šport,“ myslí si Miloslav Grolmus, ktorý chváli japonského tenistu.

„Herne je veľmi solídny, pracujeme na zbraniach. Zlepšuje forhend. Väčšiu razanciu začína mať aj servis, má výborný kick. Je bojovník, bojuje o každú loptu. Keď chce nad ním niekto vyhrať na antuke, musí byť pripravený na to, že ho to bude bolieť.“

Miloslav Grolmus svojmu zverencovi zatiaľ konkrétne ciele, čo sa týka rebríčka ATP, nestanovil. „Najmä chcem, aby v zime pracoval na kondičke. Lebo ešte vidím priestor na zlepšenie dynamiky pohybu, čo mu potom veľmi pomôže. Stabilizuje si nejaké veci. Takto, keď bude uhrávať bod za bodom, to bude super. V zime ho chcem posunúť po fyzickej stránke, potom sa môžeme baviť o nejakom rebríčkovom cieli, posune. Ešte je tam na čom pracovať. Počas sezóny nie je ľahké vziať hráča, spolupracujeme od mája. V zime bude dosť priestoru na zadanie si výkonnostných cieľov. Budem to od neho vyžadovať potom aj ja,“ dodal Miloslav Grolmus.

Photos by: 
Ivan Kopčáni, www.empire-tennis-academy.com

Weather in Trnava

Weather

Get in touch

News

Stay informed on our latest news!