Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Palmanova, Spain, ITF World Tennis Tour, W15 Palmanova, clay, outdoor: 1R, Anna Siskova (CZE) - Vicky Van De Peer (BEL) 26 64 63, 2R: Celia Cervino Ruiz (ESP) 57 63 61, QF: Maria Gutierrez Carrasco (ESP) 16 64 63, SF: Yvonne Cavalle-Reimers (ESP) 62 46 62, F:  Alba REY GARCIA (ESP) 6-3 6-1 TITLE!!!!

Turnaj Trnava Cup 2017 do 14 rokov vyhrala domáca hráčka Vanda Vargová

Začiatku antukovej sezóny v areáli TC EMPIRE Trnava koncom apríla (od 24. do 30.4.) dominuje významný medzinárodný turnaj do 14 rokov Trnava Cup, ktorý je druhej kategórie. V sezóne 2017 na ňom zvíťazila dokonca domáca hráčka Vanda Vargová.

Počas ročníka 2017 sa zo Slovákov najviac darilo dvom členom miestneho klubu TC EMPIRE Trnava, konkrétne Filipovi Žilkayovi, ktorý prehral v sobotu až v semifinále s Čechom Adamom Jurajdom 5:7, 0:6. Na podujatí výborne hrala aj domáca a druhá nasadená Vanda Vargová, zverenkyňa Juraja Jančoviča, ktorá si v nedeľu vybojovala titul po víťazstve 6:3, 6:1 nad Agátou Černou z Česka.

Vargová je prvou víťazkou tohto turnaja do 14 rokov z domáceho klubu. V roku 2010 toto podujatie napríklad vyhrala aj bývalá členka Top 10 rebríčka WTA Belinda Bencic. „Vanda vo finále predviedla skvelý a najmä sústredený výkon a zdolala Agátu Černú 6:3, 6:1. Vanda mala najťažší zápas v semifinále proti Rumunke Popa, ktorú zdolala až po trojsetovej dráme. U chlapcov vyhral zaslúžene Brit Pinnigton Jones, ktorý bol najvyššie nasadený a predviedol počas turnaja najvyrovnanejšie výkony. Vo finále ho vyzval Čech Adam Jurajda, ktorý mu však vzodoroval iba v prvom sete. Najlepší zo slovenských hráčov bol domáci Filip Žilkay, ktorý bol v semifinále, kde prehral s neskorším víťazom Jonesom. Štvorhru ovládli české páry, ktoré sa prebojovali do finále u chlapcov i dievčat,“ povedal o zápasoch športový riaditeľ TC EMPIRE Trnava Tomáš Boleman.

„Vanda podala vo finále výkon na jednotku. Zdolala kvalitnú súperku vo veľmi dobrom zápase, ktorý sa divákom musel páčiť. Celý týždeň bol pre hráčov veľmi ťažký pre zimu, dážď a aj presun do haly. Vanda sa s tým však vyrovnala a dnes hrala po všetkých stránkach výborne. Zvíťazila na treťom turnaji po sebe. Teší ma to, lebo sme tvrdo pracovali, ďakujem Vanda,“ hovoril tréner Juraj Jančovič.

„Turnaj prebehol po organizačnej stránke na veľmi vysokej úrovni. Hralo sa na 16 kurtoch takmer počas celého turnaja z dôvodu zlej predpovede počasia. Piatkový program sa musel dokonca hrať celý v hale, ale hráči s tým nemali žiadny problém, nakoľko boli vytvorené vynikajúce podmienky. Od hráčov a rodičov boli iba pozitívne ohlasy, čo organizátora vždy veľmi teší,“ dodal Boleman.

Photos by: 
www.empire-tennis-academy.com
Galéria: 

Weather in Trnava

Weather

Get in touch

News

Stay informed on our latest news!